Rozverný Fabulačník
Michal Ozogán

Muž pánem domácnosti #7 – Nakup jako by se chystala třetí světová

Muž pánem domácnosti #7 – Nakup jako by se chystala třetí světová

Nakupování je těžká věda a měla by se za ni udělat Nobelova cena. Možná ale také někdy Darwinova cena. I když tak strašné to se mnou snad není. Když nad tím tak uvažuji, možná už je načase, abych se obrátil na tu starověkou lidskou instituci, které se říká nákupní seznam…

Možná už tušíš, že mám občas doma hlad. A občas i v práci. A občas i jen tak někde cestou po městě nebo když jedu na kole. Prostě hlad je se mnou poměrně často. Pozor, interesantní fakt! Slyšel jsem, že lidi většinou cítí hlad v žaludku. Já ho cítím v krku. Takže možná ani tak nemám hlad, ale nějaký chrobák mě šimrá na mandlích.

Osahat, očichat, nakoupit

S hladem je nakupování základních potravin těžká věc. Jak praví stará řecká moudrost, je třeba nalézt umírněnost. Ono když tam člověk jde a je tuze nenažraný, tak nakoupí jako pro rodinu, která neslyšela nic o antikoncepci a když je naopak najedený, přijde domů a zjistí, že tam není nic k jídlu. Asi bude nejlepší chodit do obchodu hladový a přikusovat u toho rohlík.

Už nějakou dobu jsem přemýšlel, že bych mohl nakupovat potraviny online. Těch služeb už je jako máku, ale co se týče skupování jídla, tak to u mě asi funguje na slinné bázi. Musím si to jídlo osahat, oslintat, abych si ho vůbec mohl koupit nebo vrátit do kastlíku. Prostě mi to nejde si ho jen tak naklikat.

Příliš děsivá džungle

via Vaše genetické inženýrství

A photo posted by Michal Ozogan (@fabulatorcz) on

Ale mezi regály to taky není žádná sranda. Vyhýbat se nákupním vozíkům je jak jezdit mezi pražákama. A lokální zácpa není nic výjimečného. Občas je třeba se vyhnout vylité krabici čůča nebo rozsypanému hroznovému vínu. A víkendech tam okupují některé zóny slečny ochutnávačky. Alespoň padesát procent ochutnávek proběhne stejnak jen proto, že je chce někdo sbalit.

Dlouho jsem přemýšlel, že bych zkusil jít po miniobchůdcích. Mít vlastního řezníka, dojiče, rybáře, … prostě všechny ty alternativní způsoby nakupování, které jsou teď tak strašně in. Ale to bych si asi musel udělat plán. Jídelní plán, ve kterém není hladu ani strádání. Je to jako sen…

Super-alternativní-zapadlé-cool obchůdky

A tak zkusím otázku do pléna – jaké jsou tvoje super-alternativní-zapadlé-cool obchůdky??? Asi v Praze, protože nikam jinam se nevydám…

V sérii „Pán domácnosti“

Komentáře
 1. Maruška

  Maruška: Pro mě je nakupování zlo, protože se vždycky nechám ovlivnit hlásky, které přicházejí od koblih, donutů a všemožných jiných zákeřných, sladkých a výtečných dobrot, které už při vstupu řvou: ,,Kup si mě!“ A já se svou slabou vůlí podlehnu.
  Super-alternativní-zapadlý-cool obchůdek mám ještě u babičky. A to nemusím ani volat, většinou se ozve sama, zda nemá přivézt od svého osobního dojiče, řezníka a rybáře nějaký výrobek. Nestěžuji si.
  Takže podle fotky zvítězil ke snídani sýr před okurkou? 😀

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: To zrovna já sladkosti moc nenakupuju. Nevím, mám pocit, že na mě nemluví. Asi jinej gang…

   Vím že okolo Neratovic je spousta rybářů, možná bych do nich mohl šťochnout když projíždím kolem 😀

   No, na snídani zvítězilo obojí. Ten sýr je trochu starší fotka, ve dvě ráno jsem dostal strašný hlad… Musím ale říct, že i když je třeba lednička poloprázdná, tak sýr tam je skoro vždycky…

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte Přichází se zdravou stravou konec všehožroutů v Čechách?

Přichází se zdravou stravou konec všehožroutů v Čechách?

Můj pocit je takový, že zdravé jídlo je dnes víc trendy než kdykoliv předtím. Možná to ale bude tím, že to, co se dříve považovalo za prospěšné, už prospěšné není a navíc každý rok napíše „nějaký expert“ knížku, která zase všechno změní. Existuje vůbec zdravé jídlo nebo to je jen mýtus, který se každou chvíli aktualizuje?

Zobrazit →

IKEA jako all day family trip

IKEA jako all day family trip

IKEA zná každý. V Zimbawe možná ne, ale určitě mají povědomí. A IKEA má v mé mysli rovnítko s rodinou. A spoustou dětí, které tam veselé pobíhají a dělají … věci. A ti lidé tam chodí a jí a nakupují a žijí. A mně to přijde takové ujeté. Divné. Tak nedobře nenormální.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články

Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články