Rozverný Fabulačník
Michal Ozogán

Kočičí kavárny v Praze

Kočičí kavárny v Praze

Jsi praktikující kočkomil a nemůžeš mít to úžasné stvoření doma? Kočičí kavárna je místo, které hledáš. Dej si svůj oblíbený nápoj, k tomu nějaký sladký zákusek a třeba se ti poštěstí a nějaká kočka ti věnuje svou přízeň. Lepší než deset psychiatrů.

Kočičí kavárna se vyplatí jak časově tak i finančně. Čtyřnohého kamaráda nemusíte krmit každý den, ani po něm čistit bobky a navštěvujete ho jen tehdy, když se vám to zrovna hodí. Sdílená ekonomika v praxi!

Troufám si říct, že by návštěva kočičí kavárny měla být hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Působí totiž jako hřejivé pohlazení na duši.

Bohužel ne vždy to je oáza klidu. Víte, kdo má totiž ještě rád kočky? Děti. Hlavně ty malé a pištící. A rozhodně to není opětovaná láska. Kočky před nimi utíkají. A mně to pak trhá srdce, když vidím ty chudáky zoufale prchat před útočníky.

Bohužel musím ještě konstatovat, že někteří dospělí se tam chovají ještě hůře než děti a snaží se brát kočky k sobě proti jejich vůli. Takové lidi by tam vůbec neměli pouštět!

Nejlepší je, když se v kavárně ocitnete sami. Jen vy a kočky. To pak je úžasná pohoda, zvlášť když vám nějaká vyskočí na klín.

V Praze jsou celkem tři kočičí kavárny:

  • Žižkov
  • Smíchov
  • Karlín

Všechny jsem navštívil minimálně 2x a fungují velmi podobně. Jsou to klasické